Değerli müşterilerimiz 100 TL ve üzeri yapacağınız alışverişlerde geçerli sepette; 1kg Muz 12TL yerine " Sadece 5TL! " İyi alışverişler dileriz..
  
Portakal (Kg)
Portakal

Portakal (Kg)

0,00
Marka : TAZE FİLE
Fiyat : ₺6,49(KDV Dahil)

Portakal

Dünyada en yaygın ekili meyve ağaçlarından birisi olan portakal ağaçları ülkemizin de birçok alanında mevsiminde yetişmektedir. Portakal ürünlerinin doğal bir şekilde yer alan tatlılığı, meyvenin içerisinde yer alan suları ve daha içerisinde barındırdığı bir çok özü ile birlikte insanların en sevdiği meyveler arasında gelmektedir. Türkiye’de en sık tüketilen meyveler arasında yer alan portakallar internet üzerinden de evlerinize taze ve doğal bir şekilde gönderimleri sağlanmaktadır. Taze File adresi ile birlikte doğal, organik olan portakal ürünlerini kesinlikle hiçbir dondurma işlemi gerçekleştirmeden güvenli bir şekilde kargo yaparak sofralarınızda yer almasını sağlıyoruz. Ürünlerimizin hiç birinde kesinlikle katkı maddesi yer almamakla beraber kargo sürecinde de herhangi bir tazelik sorunu yaşanmadığı gibi ezilme olayları da yaşanmamaktadır. Bu noktada Tazefile.com adresinden güvenli bir şekilde Portakal siparişlerinizi verebilirsiniz.

Portakalların günümüzde bir çok kullanım alanları bulunmaktadır. Portakal ürünleri doğal bir şekilde yer alan tatlılıkları, meyve suları, birçok içerisinde yer alan özündeki marmelatlardan yüz maskelerine ve şekerlenmiş portakal dilimlerine kadar yer alan uzun kullanım alanları ile birlikte popüler meyveler arasında kendine yer bulmaktadır. Portakal ürünleri tatlı meyve olmalarına rağmen düşük kalorisi ile de çok besleyici bir yapıya sahiptir. İnsanların sağlıklı beslenmek adına meyve – sebze tüketimini ciddi oranlara ulaştırması gereken dönemlerde ise portakallar hastalık risklerini en aza indirmeye yarayan meyvelerin arasında yer almaktadır.

Portakalın Faydaları

Günümüzde daha çok sıcak iklimli alanlarda yetiştirilen portakalların günümüzde bilinen bir çok faydası bulunmaktadır. Hastalıklara, küçük bakterilere ve soğuk algınlıklarında çok etkili bir tedavi yöntemi olarak bilinen portakal ürünleri günümüzde insanların sağlıklı beslenmek adına ilk tükettiği besinler arasında yer almaktadır. 

Portakal ürünleri insanların kan basınçlarını düzenlemektedir. Kan basınçlarını düzenleme noktasında potasyuma ihtiyaç duyan bireyler bu noktada portakal tüketmektedir. Uzman profesörlerin yaptıkları araştırmalarda portakal tüketimini arttırmanın yüksek tansiyon gibi hastalıklardan da kurtulmaya, azaltmaya olanak sağladığı gibi bir çok önergeleri de öne sürmektedir.

Türk insanında çok bulunan hastalıklardan bir tanesi olarak bilinen kolesterol seviyesini de ciddi oranda düşürmektedir. Portakal ürünleri lif bakımlarından zengin besinlerdir. Bu lifler vücudumuzda sindirim kanallarımızın kolestrol emmesini önlemeye yardımcı olmaktadırlar. Portakal ürünlerinde yer alan diğer önemli noktalar ise C vitamini, potasyum ve flavonoidler olmasıdır. Bu vitaminler insan sağlığına çok faydalı olmakta ve kolesterolün düşürülmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Portakalda bulunan C vitamini insanların kalp sağlığını teşvik eder ve hastalık risklerini minimilize etmektedir. Diyabet tedavisinde bir çok hastanın tükettiği besin olan portakallar , düşük glisemik indekse sahiptirler. Kan şekeri seviyelerinin korunmasında rol oynayan portakallar insan sağlığı açısından büyük bir öneme sahip meyvedir. Kadınların en çok dikkat ettiği olaylardan birisi olan ciltler için de önem arz eden portakallar cilt yaşlanmasını da belirli oranlarda geciktirmektedir.

Portakal Siparişi

Tazefile.com olarak bir çok kategoride yer alan ürünlerimiz ile birlikte müşterilerimizin doğal ve organik meyve, sebze tüketimlerinde bir numaralı tercihi olmuştur. Taze File adresinden vereceğiniz portakal siparişlerinizi internet sayfamız üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Siparişi alınan bir çok portakal ürünleri taze ve güvenli bir şekilde kargo hizmetine gönderilmektedir. Portakallar kargo da kesinlikle hiç bir zarar görmemekte ve dalından yeni koparılmışçasına evlerinizde sofralarınıza misafir olmaktadır. Taze File olarak bir çok siparişlerinize kolaylık sağlamakta ve Portakal siparişlerinizi de açılışa özel ücretsiz kargo ile temin edebilirsiniz.

 

C vitamin deposu olan portakalın faydaları herkes tarafından bilinmektedir.Kış ayı meyvesi olan portakal soğuk algınlığı,stresi önlemek,bağışıklık sistemini güçlendirmek ,bağırsak ve kasların çalışmasını iyileştirmek gibi vücudumuza olan fayfalarını sayabiliriz. 

Portakal meyve olarak tüketildiği gibi meyve suyu,reçel  olarakta sofralarımıza renk katmaktadır. Portakal posası  ağaçlar ve bitkiler için doğal bir gübredir. Kış aylarında vücut direncini artırmak için her gün bir bardak portakal suyu tüketimi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Vücudumuzu doğal olarak korumak adına  portakal  ihtiyaçlarınızı kaliteli ve güvenilir olarak tazefile.com adresimizden en hızlı şekilde talep edebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Tazefile.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir.

Fırsat Bildirimi!

50 TL ve üzeri alışverişinizde Kargo Bedava!